• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
Uzmanlarla Buluşma MasterClass: Kompleks Kalça ve Diz Cerrahisi konulu toplantı, 8-9 Mayıs 2015 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi. Çankaya Ortopedi’nin Depuy Orthopedics ile düzenlediği bu toplantı, ülkemizde yapılan ilk Masterclass toplantısı olma özelliğine da sahipti.

İki gün süren toplantıda kalça ve diz protezlerinde zor olgular ve ileri deneyim gerektiren tekniklerin yanı sıra diz ve kalça ekleminde ileri eklem koruyucu cerrahiler teknikler tartışıldı. Çankaya Ortopedi’den Dr. Reha Tandoğan, Asım Kayaalp ve Mümtaz Alpaslan’ın başkanlıklarında gerçekleştirilen bu toplatıya, Dr. Mazhar Tokgözoğlu, Dr. Bülent Atilla, Dr. Fahri Erdoğan, Dr. Ömür Çağlar, Dr. Uğur Gönç, Dr. Altuğ Tanrıöver konuşmacı olarak katıldılar. İki gün süren bu toplantıda kişiye özel diz protezleri, kalça ekleminde artroskopik cerrahi, menisküs replasmanı, MPFL rekonstrüksiyonu gibi güncel konuların yanında kompleks kırıklarda genişletilmiş yaklaşımlar, artroplasti sonrası komplikasyonlar ve multi-opere artroplasti revizyonlarında yaratıcı çözümler gibi konular, ülkemizin bu alandaki en deneyimli cerrahları tarafından sunuldu ve konuya ilgi duyan uzmanlar ile interaktif olarak tartışıldı. Ülkemizin değişik bölgelerinden gelen uzmanlar, deneyimlerini paylaşma fırsatı buldu.

Çok başarılı geçen toplantının, yoğun istek ve kısıtlı kontenjanların çok kısa süre içinde dolması nedeniyle bir yıl sonra tekrarlanması planlanıyor.