• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
İki yılda bir yapılan ve artroskopi, diz cerrahisi ve spor yaralanmaları konusunda dünyanın en büyük kongresi olan ISAKOS (International Society of Arthroscopy, Knee Surgery & Orthopedic Sports Medicine), 7-11 Haziran 2015 tarihleri arasında Fransa’nın Lyon kentinde 3000 civarında katılımcı ile gerçekleştirilildi. Amerika, Avrupa ve uzakdoğudan diz cerrahisi ile ilgilenen üst düzey bilim adamlarının katıldığı ve 4 gün süren bu önemli bilimsel etkinliğe hekimlerimizden Dr. N. Reha Tandoğan ve Dr. Asım Kayaalp katıldı. Artroskopik ve açık diz, kalça, omuz ve ayak bileği cerrahisi konusundaki bilimsel ve teknolojik yeniliklerin tartışıldığı, canlı ameliyat uygulamalarının gerçekleştirildiği bu kongre çok başarılı geçti.

ISAKOS kongresinde hekimlerimizden Dr. N. Reha Tandoğan, kongrenin ana salonunda ‘ Dizde yan bağ yaralanmaları’ sempozyumunda ‘Kronik dış yan bağ yaralanmaları’ konusunda bir konferans verdi. Robert La Prade, Marco Kawamura ve Bruce Twaddle’nın da katıldığı bu sempozyum, dizin kompleks bağ yaralanmalarına ilgi duyan yüzlerce hekim tarafından ilgi ile izlendi.

Bilimsel programın yanında, hekimlerimiz uluslararası ilişkilerini tazeleme ve güçlendirme ve çeşitli uluslararası derneklerdeki görevleri ile toplantılara katılma fırsatını buldular.