• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği, Spor Travmatolojisi Şubesi tarafından düzenlenen Dizde İleri Cerrahi Teknikler Uygulamalı Eğitim Toplantısı 7-8 Mart 2015, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde 35 kursiyerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Ülkemizde ilk kez diz cerrahisinde ileri tekniklerin iki gün boyunca kadavra üzerinde uygulandığı bu toplantının başkanlığını hekimlerimizden Op. Dr. Asım Kayaalp yürüttü. Prof. Dr. N. Reha Tandoğan ve Op. Dr. Kürşat Teker'in de eğitici olarak görev aldığı bu kursta, ülkemizin diz cerrahisi konusunda en yetkin cerrahları, katılımcılara bire bir eğitim verme imkanı buldu. Kısa konferanslar sonrasında kadavra üzerinde ameliyatlar, eğiticilerin gözetiminde kursiyerler tarafından uygulandı.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı'nın büyük desteği sayesinde mükemmel bir kurs organizasyonu gerçekleştirildi. Kurs süresince diz ekleminin hem artroskopik hem de açık cerrahisinde uygulanan 8 kompleks işlem, eğiticilerin de katkıları ile adım adım uygulandı. Kurs sonrası alınan olumlu geri bildirimler, gelecek yıl kompleks kalça cerrahisi için yapılması planlanan kurs için sağlam bir temel oluşturdu.