• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
Türk Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği Ankara Şubesi tarafından on altıncısı düzenlenen İleri Cerrahi Artroskopi Kursu 13-14 Kasım 2015 trihlerinde Ankara’da yapıldı.

Ülkemizin değişik bölgelerinden 28 ortopedi uzmanının katıldığı bu kursta, diz ve omuz eklemlerinin artroskopik cerrahisindeki ileri teknikler kursiyerlere hem teorik hem de uygulamalı olarak anlatıldı. Hekimlerimizden Prof. Dr. N. Reha Tandoğan “Revizyon Ön Çapraz Bağ Cerrahisi” konusunda bir konferans verirken, Op. Dr. Asım Kayaalp “Anatomik Ön Çapraz Bağ Rekonstrüksiyonu” konusunu anlattı.

Kursun devamında, kadavra uygulamaları vardı. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi A.D’nın ev sahipliğinde düzenlenen bu uygulamalar sırasında ilk gün diz, ikinci gün omuz cerrahisindeki ileri artroskopik teknikler kursiyerler tarafından gerçekleştirildi. Hekimlerimizin de aralarında olduğu eğitmenlerin gözetiminde yapılan bu kadavra uygulamaları, püf noktalarının öğrenilmesi, karşılaşılabilecek sorunların çözümü açısından kursiyerlere üst düzeyde katkı sağladı.

Her yıl çok başarılı geri dönüşlerin alındığı bu kursların 17. si yine Ankara’da 17-18 Haziran 2016 tarihinde geliştirilmiş formatı ile gerçekleştirilecek.