1962 yılında Adıyaman Besni’de doğdu. İlköğrenimini Ankara Öğretmen Kubilay ilkokulunda, ortaöğrenimini Ankara Yunus Emre ortaokulu ve Ankara Mustafa Kemal lisesinde tamamladı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1985 yılında mezun oldu. Zorunlu hizmetini Gaziantep SSK hastanesi ortopedi kliniğinde yaptı. İhtisasını SSK Dışkapı hastanesi II. Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde 1991 yılında tamamladı. Beş yıl süre ile aynı klinikte uzman olarak kalıp eklem cerrahisi çalışmalarına devam etti. Bu süre içerisinde Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa ülkelerinde birçok eğitim toplantısı ve klinik çalışmalara katıldı.

1996 yılında özel çalışmaya başladı. Gaziantep SANKO Hastanesi ve Çankaya Hastanesi ortopedi kliniklerini kurdu. Çankaya hastanesinde Başhekim, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Gençlerbirliği Spor Klübünde iki dönem yönetim kurulu üyeliği ve sağlık kurulu başkanlığı yaptı. Ankara Sağlık Kuruluşları Derneğinin kurucu üyeliğini ve başkanlığını yaptı. Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz cerrahisi Derneğinin (TUSYAD) Yönetim kurulu üyeliği ve iki dönem Ankara şubesi başkanlığını yaptı. Türkiye Ortopedi ve Travmatoloji Derneği (TOTBİD) Spor Travmatoloji Şubesi başkanlığını yaptı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sağlık Sektör Kurulu üyeliğini yaptı. Kalça Eklemi Koruyucu Cerrahi Derneğini kurarak, kurucu başkanlığını yaptı.

Yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmış birçok yayını, kitap bölümleri ve iki kitabı vardır. Yurtiçinde yurtdışında sayısız bilimsel toplantıda konuşmacı ve eğitimci olarak görev almaktadır.